Resultat Etapp 1

06 Aug  DELA MED ANDRA

  Plats   Startnr   Namn/Lag/Klubb   Tid   Efter
  1   51   BALCK Sebastian (U23)
Team Cykelcity
  2:57:58   0:00:00
  2   68   AASVOLD Lorents Ola (U23)
Trondhjems VK
  2:57:58   0:00:00
  3   47   MORÉN Patrik
Nordic-Eco Vallentuna
  2:57:58   0:00:00
  4   55   LUDVIGSSON Tobias (U23)
Team Cykelcity
  2:58:02   0:00:04
  5   23   FORBORD Kristian (U23)
CK Nor
  2:58:02   0:00:04
  6   65   OLSSON Michael
Team Motala AIF
  2:58:02   0:00:04
  7   76   ANDERSSON Lars
Örebro
  2:58:12   0:00:14
  8   52   PERSSON Lucas
Team Cykelcity
  2:58:12   0:00:14
  9   53   BJELKMARK Jonas
Team Cykelcity
  2:58:34   0:00:36
  10   3   ÅLEHEIM Joakim
Borås CA
  2:58:34   0:00:36
  11   61   LINDGREN Johan
Team Cykelcity
  2:58:36   0:00:38
  12   62   LINDAU Philip (U23)
Team Motala AIF
  2:58:40   0:00:42
  13   16   SÖDERGRANN Jakob (U23)
CK Hymer
  2:58:45   0:00:47
  14   69   ERTSÅS Kjetil Andreas
Trondhjems VK
  2:58:55   0:00:57
  15   32   RÖNN Jimmy
Epic Mölndals ck
  2:58:57   0:00:59
  16   71   HALVORSEN BJØRGAN Espen (U23)
Trondhjems VK
  2:59:02   0:01:04
  17   2   SVENSSON Johan
Borås CA
  2:59:05   0:01:07
  18   77   ANDERSSON Mats
Örebro
  2:59:05   0:01:07
  19   78   EKHOLM David
Östersund CK
  2:59:44   0:01:46
  20   1   ÅBOM Henrik
Borås CA
  2:59:44   0:01:46
  21   8   HAMMARSTRÖM Tommy
Brudpiga RK
  3:00:13   0:02:15
  22   67   DYRANDER Daniel
Team Norrbotten
  3:00:19   0:02:21
  23   70   FRENGEN EVENSEN Tommy (U23)
Trondhjems VK
  3:00:24   0:02:26
  24   45   PENTON Nils
Nordic-Eco Vallentuna
  3:00:24   0:02:26
  25   11   BRENGDAHL Daniel
CK Hymer
  3:00:31   0:02:33
  26   57   SANDELL Kalle
Team Cykelcity
  3:00:33   0:02:35
  27   66   FRYKBERG Fredrik
Team Motala AIF
  3:00:33   0:02:35
  28   14   SUNDSTRÖM Peter (U23)
CK Hymer
  3:00:35   0:02:37
  29   9   NORDSTRÖM Alexander (U23)
Bålsta CK
  3:00:35   0:02:37
  30   27   DAVID Francois
CK Valhall
  3:00:39   0:02:41
  31   35   GALLE Simon
Fredrikshof CK
  3:00:54   0:02:56
  32   42   VENNATRØ HANSEN Amund
IL Stjördals-Blink
  3:00:58   0:03:00
  33   38   HÅLAND Joel (U23)
Fredrikshof CK
  3:01:04   0:03:06
  34   80   KINGSTAD Fredrik
Östersund CK
  3:01:07   0:03:09
  35   13   MIKIVER Rasmus (U23)
CK Hymer
  3:01:07   0:03:09
  36   24   GUSTAFSSON Björn
CK Valhall
  3:01:10   0:03:12
  37   81   BERGLUND Gustaf
Östersund CK
  3:01:10   0:03:12
  38   7   STENBERG Anders
Borås CA
  3:01:14   0:03:16
  39   12   HJÄRTSTRÖM Mathias
CK Hymer
  3:01:17   0:03:19
  40   84   VINGSTEDT Peter
Östersund CK
  3:01:19   0:03:21
  41   33   SAEDEN Erik
Epic Mölndals ck
  3:01:26   0:03:28
  42   60   LANDSTRÖM Johan
Team Cykelcity
  3:01:32   0:03:34
  43   25   ALBING Fredrik
CK Valhall
  3:01:32   0:03:34
  44   37   ERIKSSON Peter
Fredrikshof CK
  3:01:38   0:03:40
  45   49   KULLGREN Erik (U23)
Nordic-Eco Vallentuna
  3:01:45   0:03:47
  46   63   SWÄRM Fredrik
Team Motala AIF
  3:01:53   0:03:55
  47   17   KVÅLSVOLL Sebastian (U23)
CK Nor
  3:01:55   0:03:57
  48   85   KULLMAN Klas
Östersund CK
  3:01:55   0:03:57
  49   34   RENHAGE Johan (U23)
Epic Mölndals ck
  3:02:06   0:04:08
  50   15   GRANSTRÖM Johan
CK Hymer
  3:02:09   0:04:11
  51   6   WILSON Edvin (U23)
Borås CA
  3:02:20   0:04:22
  52   58   AHLSTRAND Jonas (U23)
Team Cykelcity
  3:02:21   0:04:23
  53   54   HALVARSSON Martin
Team Cykelcity
  3:02:30   0:04:32
  54   10   NORDSTRÖM Clas (U23)
Bålsta CK
  3:02:30   0:04:32
  55   40   FORDAL Arnt Ove
IL Stjördals-Blink
  3:02:46   0:04:48
  56   5   SVENSSON Mattias (U23)
Borås CA
  3:03:27   0:05:29
  57   88   COLBJØRNSEN Sigve
Östersund CK
  3:03:27   0:05:29
  58   39   HENDLER Benjamin (U23)
Fredrikshof CK
  3:03:35   0:05:37
  59   21   BENJAMINSEN Olav Alexander (U23)
CK Nor
  3:03:47   0:05:49
  60   41   WEBB Jeff
IL Stjördals-Blink
  3:04:04   0:06:06
  61   79   ANDERSSON Mikael
Östersund CK
  3:04:06   0:06:08
  62   29   BRENGDAHL Johan
Epic Mölndals ck
  3:04:29   0:06:31
  63   30   RECK Mattias
Epic Mölndals ck
  3:04:29   0:06:31
  64   86   NILSSON Martin
Östersund CK
  3:04:46   0:06:48
  65   50   SVENSSON Mattias
Nordic-Eco Vallentuna
  3:05:39   0:07:41
  66   83   JONSSON Andre
Östersund CK
  3:06:09   0:08:11
  67   28   SKOGSET Andreas (U23)
CK Victoria
  3:06:10   0:08:12
  68   56   PÖLDER Robert (U23)
Team Cykelcity
  3:06:24   0:08:26
  69   18   HOEM Bjørn Tore (U23)
CK Nor
  3:08:53   0:10:55
  70   72   SKOTTVOLL Mats (U23)
Trondhjems VK
  3:08:53   0:10:55
  71   43   KNUTLI Tom Roar (U23)
IL Stjördals-Blink
  3:08:59   0:11:01
  72   82   SUNDSTRÖM David
Östersund CK
  3:09:46   0:11:48
  73   19   LØBERG Kristian (U23)
CK Nor
  3:10:15   0:12:17
  74   22   PETTERSEN Anders Tombre (U23)
CK Nor
  3:10:23   0:12:25
  DNF   46   DAHLBERG Linus
Nordic-Eco Vallentuna
  0:00:00   1 ritt
  DNF   87   NILSSON Lars
Östersund CK
  0:00:00   1 ritt
  DNF   20   SVEGÅRD Kristian (U23)
CK Nor
  0:00:00   1 ritt
    Pusha Twitter Facebook Netvibes Share Hotmail