Sammanlagt efter etapp 3 – Totalt resultat

07 Aug  DELA MED ANDRA

  Plats   Startnr   Namn/Lag/Klubb   Tid   Efter
  1   52   PERSSON Lucas
Team Cykelcity
  8:44:56   0:00:00
  2   55   LUDVIGSSON Tobias (U23)
Team Cykelcity
  8:45:11   0:00:15
  3   51   BALCK Sebastian (U23)
Team Cykelcity
  8:45:12   0:00:16
  4   68   AASVOLD Lorents Ola (U23)
Trondhjems VK
  8:45:18   0:00:22
  5   65   OLSSON Michael
Team Motala AIF
  8:45:23   0:00:27
  6   47   MORÉN Patrik
Nordic-Eco Vallentuna
  8:45:48   0:00:52
  7   23   FORBORD Kristian (U23)
CK Nor
  8:45:55   0:00:59
  8   61   LINDGREN Johan
Team Cykelcity
  8:46:19   0:01:23
  9   53   BJELKMARK Jonas
Team Cykelcity
  8:46:30   0:01:34
  10   62   LINDAU Philip (U23)
Team Motala AIF
  8:46:44   0:01:48
  11   76   ANDERSSON Lars
Örebro
  8:46:54   0:01:58
  12   77   ANDERSSON Mats
Örebro
  8:46:56   0:02:00
  13   32   RÖNN Jimmy
Epic Mölndals ck
  8:47:08   0:02:12
  14   69   ERTSÅS Kjetil Andreas
Trondhjems VK
  8:47:25   0:02:29
  15   16   SÖDERGRANN Jakob (U23)
CK Hymer
  8:47:32   0:02:36
  16   71   HALVORSEN BJØRGAN Espen (U23)
Trondhjems VK
  8:47:48   0:02:52
  17   2   SVENSSON Johan
Borås CA
  8:48:16   0:03:20
  18   1   ÅBOM Henrik
Borås CA
  8:48:43   0:03:47
  19   57   SANDELL Kalle
Team Cykelcity
  8:48:50   0:03:54
  20   70   FRENGEN EVENSEN Tommy (U23)
Trondhjems VK
  8:49:05   0:04:09
  21   45   PENTON Nils
Nordic-Eco Vallentuna
  8:49:08   0:04:12
  22   66   FRYKBERG Fredrik
Team Motala AIF
  8:49:14   0:04:18
  23   67   DYRANDER Daniel
Team Norrbotten
  8:49:31   0:04:35
  24   11   BRENGDAHL Daniel
CK Hymer
  8:50:14   0:05:18
  25   38   HÅLAND Joel (U23)
Fredrikshof CK
  8:50:16   0:05:20
  26   9   NORDSTRÖM Alexander (U23)
Bålsta CK
  8:50:21   0:05:25
  27   80   KINGSTAD Fredrik
Östersund CK
  8:50:29   0:05:33
  28   27   DAVID Francois
CK Valhall
  8:50:31   0:05:35
  29   42   VENNATRØ HANSEN Amund
IL Stjördals-Blink
  8:50:44   0:05:48
  30   14   SUNDSTRÖM Peter (U23)
CK Hymer
  8:50:45   0:05:49
  31   7   STENBERG Anders
Borås CA
  8:50:48   0:05:52
  32   12   HJÄRTSTRÖM Mathias
CK Hymer
  8:51:04   0:06:08
  33   33   SAEDEN Erik
Epic Mölndals ck
  8:51:26   0:06:30
  34   24   GUSTAFSSON Björn
CK Valhall
  8:51:37   0:06:41
  35   63   SWÄRM Fredrik
Team Motala AIF
  8:52:23   0:07:27
  36   25   ALBING Fredrik
CK Valhall
  8:52:24   0:07:28
  37   13   MIKIVER Rasmus (U23)
CK Hymer
  8:52:27   0:07:31
  38   40   FORDAL Arnt Ove
IL Stjördals-Blink
  8:52:38   0:07:42
  39   85   KULLMAN Klas
Östersund CK
  8:52:38   0:07:42
  40   37   ERIKSSON Peter
Fredrikshof CK
  8:52:39   0:07:43
  41   34   RENHAGE Johan (U23)
Epic Mölndals ck
  8:52:45   0:07:49
  42   15   GRANSTRÖM Johan
CK Hymer
  8:53:19   0:08:23
  43   10   NORDSTRÖM Clas (U23)
Bålsta CK
  8:53:26   0:08:30
  44   39   HENDLER Benjamin (U23)
Fredrikshof CK
  8:53:35   0:08:39
  45   8   HAMMARSTRÖM Tommy
Brudpiga RK
  8:53:37   0:08:41
  46   29   BRENGDAHL Johan
Epic Mölndals ck
  8:53:41   0:08:45
  47   5   SVENSSON Mattias (U23)
Borås CA
  8:53:43   0:08:47
  48   81   BERGLUND Gustaf
Östersund CK
  8:54:23   0:09:27
  49   41   WEBB Jeff
IL Stjördals-Blink
  8:55:05   0:10:09
  50   88   COLBJØRNSEN Sigve
Östersund CK
  8:55:30   0:10:34
  51   54   HALVARSSON Martin
Team Cykelcity
  8:56:21   0:11:25
  52   30   RECK Mattias
Epic Mölndals ck
  8:56:43   0:11:47
  53   6   WILSON Edvin (U23)
Borås CA
  8:58:14   0:13:18
  54   18   HOEM Bjørn Tore (U23)
CK Nor
  8:58:28   0:13:32
  55   56   PÖLDER Robert (U23)
Team Cykelcity
  8:59:12   0:14:16
  56   17   KVÅLSVOLL Sebastian (U23)
CK Nor
  9:00:08   0:15:12
  57   72   SKOTTVOLL Mats (U23)
Trondhjems VK
  9:00:53   0:15:57
  58   86   NILSSON Martin
Östersund CK
  9:06:15   0:21:19
  59   79   ANDERSSON Mikael
Östersund CK
  9:06:21   0:21:25
  60   21   BENJAMINSEN Olav Alexander (U23)
CK Nor
  9:06:36   0:21:40
  61   19   LØBERG Kristian (U23)
CK Nor
  9:12:19   0:27:23
  62   22   PETTERSEN Anders Tombre (U23)
CK Nor
  9:12:53   0:27:57
  63   60   LANDSTRÖM Johan
Team Cykelcity
  9:29:51   0:44:55
  64   49   KULLGREN Erik (U23)
Nordic-Eco Vallentuna
  9:32:07   0:47:11
  65   58   AHLSTRAND Jonas (U23)
Team Cykelcity
  9:35:14   0:50:18
  DNF   3   ÅLEHEIM Joakim
Borås CA
  3:17:57   Etapp 3
  DNF   78   EKHOLM David
Östersund CK
  3:19:24   Etapp 3
  DNF   84   VINGSTEDT Peter
Östersund CK
  3:21:41   Etapp 3
  DNF   35   GALLE Simon
Fredrikshof CK
  3:21:51   Etapp 3
  DNF   83   JONSSON Andre
Östersund CK
  3:27:05   Etapp 3
  DNF   28   SKOGSET Andreas (U23)
CK Victoria
  3:29:34   Etapp 3
  DNF   43   KNUTLI Tom Roar (U23)
IL Stjördals-Blink
  3:33:29   Etapp 3
  DNF   82   SUNDSTRÖM David
Östersund CK
  3:33:48   Etapp 3
  DNF   50   SVENSSON Mattias
Nordic-Eco Vallentuna
  3:09:14   Etapp 2
  DNF   46   DAHLBERG Linus
Nordic-Eco Vallentuna
  0:03:33   Etapp 1
  DNF   87   NILSSON Lars
Östersund CK
  0:03:48   Etapp 1
  DNF   20   SVEGÅRD Kristian (U23)
CK Nor
  0:07:25   Etapp 1
  DNF   176   PRESTMO Joakim
Trondhjems VK
  5:28:51   Etapp 1
  DNF   159   NYSTRÖM Henrik
Norbergs CK
  5:28:56   Etapp 1
  DNF   137   NEVIN Eric
CK Victoria
  5:28:59   Etapp 1
  DNF   192   SVENDSSON Hans
Östersund CK
  5:28:59   Etapp 1
  DNF   174   GAUNDAL Jon Arne
Trondhjems VK
  5:29:01   Etapp 1
  DNF   172   STRAND Rasmus
Trondhjems VK
  5:29:03   Etapp 1
  DNF   142   PERSEN Sindre Grimsbø
Felgen CK Trondheim
  5:31:25   Etapp 1
  DNF   169   NYGREN Mats
Team Norrbotten
  5:36:14   Etapp 1
  DNF   190   HÖGBERG Anders
Östersund CK
  6:09:55   Etapp 1
    Pusha Twitter Facebook Netvibes Share Hotmail